+48 502 311 505

Grecja

Położona jest w południowej Europie na półwyspie Peloponez. Otoczona przez Morze Egejskie, Morze Kreteńskie, Morze Jońskie i Morze Śródziemne. Grecja to w skrócie kraj słońca, błękitnego morza, białych domków i wielkiej historii.

Grecja kontynentalna i Peloponez oferują ciekawe miejsca, które były świadkami wszystkich okresów greckiej historii.
Sercem Grecji kontynentalnej jest  stolica państwa – Ateny. Ich spokojny krajobraz urozmaicają trzy wzgórza, z których najmniejszym, ale najlepiej znanym jest Akropol.
W Grecji Środkowej warto zwiedzić przede wszystkim zachwycający kompleks klasztorny w Meteorach, położony na północ od miasta Kalambaka. Nie wolno pominąć także najwyższego greckiego szczytu – góry Olimp (2918 m n.p.m.), uznawanej niegdyś za siedzibę starożytnych bogów. Należy również pamiętać  o starożytnych obiektach w Delfach, Mykenach, Knossos, Epidauros i Olimpii.

grecja_but

Jeśli jednak celem podróży jest wypoczynek nad wodą, najodpowiedniejszą ofertą będą greckie wyspy. Jest ich około 3 tysięcy i stanowią sporą bazę wypoczynkową. Najpopularniejsze z nich to Kreta, Rodos, Lesbos czy Santorini.

Stara grecka legenda głosi, że gdy Bóg stworzył świat przesiał wszystkie gleby na ziemi przez sitko, aby każdy kraj miał jak najlepszą glebę. Kamienie, które zostały w sitku rzucił przez ramię za siebie i tak powstała Grecja.

2017 Sail & Travel
created by: montownia.com
Zamknij
Zadzwoń do nas +48 502 311 505 lub
zapisz się do newslettera