+48 502 311 505

O nas

Nowatorska oferta Sail & Travel to połączenie prawdziwej morskiej przygody z atrakcjami na stałym lądzie. Zapewniamy wszystko, czego potrzebuje prawdziwy wilk morski; decyzję o tym, gdzie zrzucimy kotwicę pozostawiamy Tobie. Rejs, w który wypłyniesz ze sprawdzoną paczką przyjaciół może okazać się przygodą Twojego życia. Najpiękniejsze akweny oraz zakątki, w których istnienie trudno uwierzyć. Dziewicza przyroda, inspirująca kultura i obyczaje tubylców, które zaskoczą Cię niejednokrotnie. Wyjątkowe wspomnienia, zdjęcia oraz filmy, które pozostaną z Tobą na zawsze. Wygoda, komfort i aktywny relaks. Oferujemy najlepsze jachty, oryginalne scenariusze rejsów, profesjonalną załogę i instruktorów, którzy zadbają o bezpieczeństwo oraz najwyższą jakość proponowanych usług.

Firmę Sail & Travel tworzą:

Dariusz Ignaszak

Moje związki z żeglarstwem sięgają przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych – trafiłem wtedy do sekcji żeglarskiej poznańskiego AZS w Kiekrzu. Po latach regatowego pływania na łódkach klasy OK Dinghy zainteresowałem się żeglarstwem turystycznym. W pierwszy morski rejs wypłynąłem na początku lat dziewięćdziesiątych. Żeglarstwo morskie stało się moją pasją, pochłonęło mnie właściwie całkowicie, dało możliwość odkrycia wyjątkowych miejsc oraz poznania wielu ciekawych ludzi. Wraz z upływem czasu żeglarstwo stało się moim zawodem.

Czas, który spędziłem na morzu w różnych warunkach, na różnych jachtach i różnych akwenach, z załogami mniej lub bardziej doświadczonymi, dał mi nieocenioną wiedzę, dzięki której wiem jak bezpiecznie pływać i jak unikać czyhających na rejsach niebezpieczeństw. Prowadziłem rejsy na jachtach motorowych i żaglowych, na jednostkach jednokadłubowych    i katamaranach. Pływałem na Bałtyku i Morzu Północnym, poznałem wybrzeże Adriatyku, greckie wyspy, akwen Morza Śródziemnego oraz niezwykły urok wysp karaibskich.

Przyjemność czerpię z samego faktu żeglowania, dlatego z załogami chcącymi żeglować intensywnie pożegluję; z chcącymi odkryć nowe miejsca pozwiedzam i opowiem; dla rodzin z dziećmi przygotuję i poprowadzę wakacyjny rejs pozwalający poznać i docenić uroki urlopu na jachcie; z lubiącymi nurkować ponurkuję w najpiękniejszych miejscach – nurkowanie to moja druga pasja. Jestem osobą pełną humoru i dobrej energii, mój jedyny nałóg to żeglarstwo. W proponowanym pakiecie usług gwarantuję solidność, sympatyczną atmosferę i niezapomniane wrażenia.

 

 1. Kapitan Jachtowy patent nr 696
 2. Morski Sternik Motorowodny patent nr 000438
 3. Basic Safety Training Certificate STCW 95 obejmujący:
  • Indywidualne techniki ratunkowe
  • Ochrona przeciwpożarowa
  • Zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej
  • Bezpieczeństwo własne i odpowiedzialność wspólna
 4. Obsługa elektroniki jachtowej – GPS, Navtex, Radary, Plotery itd.
 5. Ratownik WOPR
 6. Kurs Pierwszej Pomocy – EFR
 7. Dive Master PADI
 8. Płetwonurek CMAS P2
 9. Inne uprawnienia nurkowe: PN1, PN2 – Advance Nitrox, WM1, SS1

 

 

Rafał Ignaszak

 1. Jachtowy Sternik Morski patent nr PU/922
 2. Starszy Sternik Motorowodny patent nr 018999

rafal_ignaszak

 

2017 Sail & Travel
created by: montownia.com
Zamknij
Zadzwoń do nas +48 502 311 505 lub
zapisz się do newslettera