+48 502 311 505

Sardynia – Korsyka

Większość czarterujących jachty żeglarzy wie, że Sardynia leży pośrodku Morza Śródziemnego, jednak nie wszyscy wiedzą, że na północny wschód od wyspy u jej brzegów leży mały archipelag, na który składa się siedem wysp, z których największa nazywa się La Maddalena. Miasteczko jest położoną najbliżej Sardynii częścią wyspy i leży w Cieśninie Bonifacio, która oddziela Sardynię od Korsyki.

sardynia_i_korsyka_3

La Maddalena jest mniejsza niż pozostałe w regionie, Costa Smeralda jest znana z pięknych krajobrazów i położenia z dala od szlaków turystycznych. La Maddalena leży z dala od głównych szlaków podróży, a jedyne bezpośrednie połączenie z wyspą zapewnia prom z Palau na Sardynii, który kursuje co pół godziny. Jest wyspą słynnych różowych piasków i błękitnych wód oraz miejscem idealnym dla wszystkich żeglarzy, którzy poszukują przede wszystkim odpoczynku. Miasteczko jest miłe i klimatyczne, z domami w śródziemnomorskim stylu oraz licznymi barami i restauracjami. Największą atrakcją są Piazza Umberto I oraz via Garibaldi, ulica prowadząca do portu.

Przepiękne plaże są dumą mieszkańców, co roku przyciągają licznych turystów, którzy czarterują tu jachty. Najbardziej znane plaże to Cala Francese i Bassa Trinita. Na wyspie znajduje się również rezerwat przyrody o tej samej nazwie: La Maddalena. W rezerwacie zobaczycie granitowe skały, które tu i ówdzie porastają krzewy mirtu.

Korsyka – w drodze do niej mijamy przepiękną wyspę Cavallo. Obserwujemy mały port – z ekskluzywnym hotelem i pięknymi widokami. Jest to francuska własność prywatna z ulicami, willami i małym placem centralnym. Wody tutaj nie są łatwe do żeglowania, pełne ukrytych skał i płycizn, widoki natomiast są bajeczne.

Korsyka – Bonifacio. Miasteczko Bonifacio najlepiej oddaje charakter i specyficzny klimat Korsyki. Urocze, wąskie uliczki prowadzące do Cytadeli i cudowne wejście do portu to miejsca, które z pewnością warto zobaczyć. Przy dobrej pogodzie z Korsyki roztacza się wspaniały, panoramiczny widok na pobliską Sardynię. Wewnątrz zatoki piękny port jachtowy.

2017 Sail & Travel
created by: montownia.com
Zamknij
Zadzwoń do nas +48 502 311 505 lub
zapisz się do newslettera