+48 502 311 505

Hiszpania – Baleary

Oprócz lądowej części na Starym Kontynencie obejmuje także swymi granicami administracyjnymi wyspy Baleary na morzu Śródziemnym, Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim i dwa miasta u wybrzeży Afryki, w Maroko: Ceutę i Melillę. Bogata i burzliwa historia Hiszpanii sprawia, że w każdym jej zakątku można napotkać rzeczy godne uwagi.

Hiszpania kojarzy się głównie z letnim odpoczynkiem na plażach, jednak niektórych może zaskoczyć fakt, że aż 90% terytorium kraju zajmują góry i wyżyny. Na terenie kraju znajduje się 13 wspaniałych parków narodowych, m.in. Coto Doñana czy park botaniczny Cabañeros. W wodach hiszpańskiego wybrzeża znaleźć można prawdziwe bogactwo podmorskiego świata. Wyspy Medes w pobliżu Costa Brava są  istnym rajem dla pasjonatów nurkowania: barakudy, żółwie i ośmiornice to tylko niektórzy z mieszkańców tutejszych morskich głębin.

hiszpania_baleary tresc

Jednym z ładniejszych regionów Hiszpanii jest Andaluzja, gdzie warto zwiedzić Grenadę, Sewillę, Malagę i Kordobę.

Część nadbrzeżna Hiszpanii oferuje doskonałe warunki do wypoczynku w regionach Costa del Sol, Costa Brava, Costa Blanca i Costa del Azahar z pięknymi plażami i dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Pozostałe ośrodki wypoczynkowe skupiają się głównie na Balearach. W skład Balearów wchodzi ok. 200 wysp, ale największe i najbardziej popularne wśród turystów są  Majorka, Minorka i Ibiza. Na wakacyjny wypoczynek można także wybrać Wyspy Kanaryjskie, których historia sięga wielu wieków przed nasza erą. Dzisiaj są turystycznym rajem. Co roku przybywają tu rzesze turystów, aby móc korzystać ze świetnych warunków, szczególnie Teneryfy, Gran Canarii, Lanzarote i Fuertaventurze.

2017 Sail & Travel
created by: montownia.com
Zamknij
Zadzwoń do nas +48 502 311 505 lub
zapisz się do newslettera