+48 502 311 505

Chorwacja

To kraj wysp i wysepek. Posiada ponad tysiąc wysp, z czego ok. 60 jest zamieszkanych. Miejscowości nadmorskie stanowią najbardziej nasłonecznione miejsca w Europie.

Najpopularniejszym regionem turystycznym jest wybrzeże dalmatyńskie na południu kraju z miastami: Dubrownik, Split, Makarska i wyspami Korčula czy Brač. Równie często odwiedzana jest Istria – półwysep na północy kraju. Wykorzystując swoje położenie geograficzne oraz niezwykle zróżnicowaną linię brzegową, Chorwacja stała się liderem wśród krajów śródziemnomorskich w dziedzinie żeglarstwa. Według ostrożnych szacunków dochody z usług żeglarskich stanową nawet do 40% dochodów państwa z turystyki. Wykorzystując ten fakt Chorwacja jest liderem wśród krajów europejskich pod względem liczby przystani jachtowych – marin. Największe, a zarazem najpopularniejsze mariny w Chorwacji to Split, Zadar, Dubrovnik, Sukosan.

chorwacja_but

Poza pięknymi plażami w Chorwacji znajdują się także liczne zabytki historyczne i przyrodnicze wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO, między innymi: Bazylika Eufrazyjska w Poreču, stare miasto w Trogirze czy Park Narodowy Jeziora Plitvickie.

W Chorwacji czas płynie „polako” czyli powoli…

2017 Sail & Travel
created by: montownia.com
Zamknij
Zadzwoń do nas +48 502 311 505 lub
zapisz się do newslettera