+48 502 311 505

Dufour 485 GL

S/Y AQUAHOLIC
Prezentujemy naszą flagową jednostkę na której w sezonie letnim 2018 żeglować będziemy wokół pomiędzy Sardynią i Korsyką w rejonie Cieśniny Bonifacio. Naszą letnią bazą będzie Olbia na Sardynii.

Jacht AQUAHOLIC to jednostka z francuskiej stoczni Dufour, model Dufour 485 Grand Large projektu Umberto Felci i Patrick Roseo jest bardzo eleganckim jachtem, zdolnym do szybkiej żeglugi, komfortowo wyposażonym. Jednostka przyciąga wzrok pięknymi liniami, posiada mały nawis dziobowy podobny do regatowych jednostek, bardzo dużą platformę na rufie i specjalną bakistę na tratwę. Na rufie posiada otwieraną  platformę kąpielową.

Duży kokpit, co nie dziwi przy szerokości jachtu 4,7 m, jest przesunięty do środka jachtu i ułatwia obsługę żagli. Dufour 485 GL został zaprojektowany do żeglugi z nieliczną załogą i może prowadzić go nawet dwóch żeglarzy. Sternik ma dobrą widoczność przy obsłudze podwójnych kół sterowych. Linia Grand Large to najbardziej komfortowe modele tej stoczni.

 

Pokład:

Pokład i kokpit jachtu pokryty jest drewnem teakowym. Na dziobie jachtu zamontowana jest elektryczna winda kotwiczna oraz wysuwany bukszpryt dla genakera. Szerokie półpokłady zapewniają swobodę  komunikacji między rufą a dziobem. Przed kokpitem znajduje się składana owiewka chroniąca przed bryzgami fal i wiatrem od słońca chroni nas rozkładane bimini. Wokół kokpitu zamontowano 6 kabestanów do obsługi lin. Na rufie znajdują się żurawiki do pontonu wyposażonego w silnik zaburtowy.

 

 

Nasza jednostka wyposażona jest w podstawowy komplet żagli: genua 140% i grot, dla osób chcących pożeglować z większą prędkością posiadamy dodatkowo spinaker i genaker. Dla żeglugi przy silniejszych wiatrach posiadamy foka i foka sztormowego.

Wnętrze:
Jacht posiada 3 duże komfortowe kabiny wraz z łazienkami.


Kabina dziobowa

Kabina rufowa prawa burta

 


Kabina rufowa lewa burta

Mesa

Przestrzeń życiowa jachtu to obszerna, przestronna mesa i bardzo wygodny kambuz wyposażony w 3 palnikową kuchenkę gazową wraz z piekarnikiem oraz kuchenkę mikrofalową. Do przechowywania świeżych produktów oraz chłodnych napoi służą dwie lodówki oraz zamrażarka.


Kambuz

Mesa

Duże i wygodne stanowisko nawigacyjne wyposażone w nowoczesną elektronikę nawigacyjną firmy Raymarine, radar, fax pogodowy, navtex oraz komputer nawigacyjny.

Dane techniczne:
Długość: 14,73 m
Szerokość: 4,70 m
Zanurzenie: 1,90 m
Balast: 3 800 Kg
Zbiornik paliwa: 250 L
Zbiorniki wody: 590 L
Silnik: 75 hp
Powierzchnia ożaglowania: 113m2

 

Wyposażenie nawigacyjne:
– Chartploter Ramarine E- 80 w kokpicie drugi ekran przy stole nawigacyjnym.
– Radar.
-AIS
– Radio VHF DSC dwa stanowiska przy stole nawigacyjnym i przy kole sterowym.
– Telefon satelitarny Iridium.
– Echosonda.
– Log.
– Wiatromierz.
– Autopilot.
– Navtex i fax pogodowy FURUNO

 

 

Plan zabudowy:

OFERTA SPECJALNA REZERWUJ
2017 Sail & Travel
created by: montownia.com
Zamknij
Zadzwoń do nas +48 502 311 505 lub
zapisz się do newslettera