+48 502 311 505
KOSZTY REJSU:
Cena - kabina dwuosobowa: 1050 €
Cena - czarter całego jachtu z skipperem: 3900 €
AKWEN:
Morze Śródziemne, Cieśnina Bonifacio
TERMIN: 29.06.2024 - 10.07.2024 (10 dni)

Dwie wyspy - dwa światy. Włoska Sardynia i francuska Korsyka. Rejs nr 2

Dwie wyspy – dwa światy. Włoska Sardynia i francuska Korsyka.

Zapraszamy do wzięcia udziału w rejsie żeglarskim po wodach otaczających Sardynię i Korsykę oraz Cieśninę Bonifacio.
Będziemy żeglować 10 dni. To czas, który pozwoli dobrze wypocząć, zwiedzić i poznać najważniejsze miejsca, a przy okazji nie zmęczyć się zbyt długim pobytem na morzu.
Proponujemy rejsy w terminach charakteryzujących się optymalnymi warunkami pogodowymi oraz wyselekcjonowane, specjalnie dobrane trasy, które dostarczą niezapomnianych wrażeń. Czas na prawdziwą morską przygodę!

 

Rejs odbędzie się w szczycie sezonu, który trwa tutaj od maja do końca września. Lipiec to idealny okres na żeglugę pomiędzy wyspami. Temperatury nie są wówczas najwyższe, ale woda nagrzana przez upalne lato jest ciepła.

Temperatury powietrza w dzień oscylują wokół 30°C, a w nocy ok. 25ºC.
Temperatura wody wynosi ok. 23ºC.

Rejs rozpoczyna się i kończy w Portisco ( Marina di Portisco ) na Sardynii, niedaleko lotniska.
W trakcie rejsu odwiedzimy między innymi takie porty jak: Massimo, Bonifacio, Ajaccio, Santa Teresa di Gallura, Maddalena (razem z parkiem narodowym).
Jest to trasa proponowana i może ulec zmianie z powodu warunków atmosferycznych.Istnieje możliwość żeglugi w nocy (1noc).

JACHT:

Płyniemy komfortowym 3 kabinowym prawie 15 metrowym jachtem Dufour 485 Grand Large

Dokładny opis naszej jednostki tutaj: S/Y AQUAHOLIC

Jacht wyposażony jest w GPS, VHF, autopilot, ponton z silnikiem, 2 lodówki, zamrażarkę, kuchenkę z piekarnikiem, kuchenkę mikrofalową, radio z odtwarzaczem CD, sprayhood oraz bimini chroniące przed słońcem

 Decyzja o zmianie trasy rejsu może zostać podjęta na życzenie uczestników, z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych lub decyzji skippera mającej na uwadze bezpieczeństwo załogi lub jachtu.

MAPA:

OPIS ODWIEDZANYCH MIEJSC:

  Zatoka Volpe
Zatoka Volpe to piękna, osłonięta od wiatru i fal zatoka otoczona bujną zielenią i zapachem świeżej bryzy Morza Śródziemnego.
  Wyspa Caprera
Wyspa ta jest częścią archipelagu Maddalena i jest połączona z wyspą o tej samej nazwie mostem. Jest to rezerwat przyrody zapewniający niezapomniane widoki. Z gór Monte Teialone lub Poggio Stefano można podziwiać wspaniałą panoramę całego archipelagu. Cudowne widok dopełniają różowe granitowe skały. Zatoka Coticcio znajduje się po wschodniej stronie wyspy, jest mała i wąska niczym fiord. Po południowo-wschodniej stronie leży z kolei wąska, chroniona przez skały zatoka Cala Brigantina.
  Porto Massimo
Porto Massimo to mały prywatny port na wschodnim brzegu zatoki Porto Lungo na wyspie La Maddalena. Porto Massimo to bardzo przyjazne miejsce na postój na wyspie.
  Wyspa Lavezzi
Wyspa Lavezzi zachwyca swym naturalnym pięknem, ale jest tu na ogół sporo turystów z położonych w pobliżu korsykańskich miast. Jedna z najpiękniejszych zatok na wyspie to Cala Lazziana. Lavezzi jest nadal jedną z najbardziej fascynujących wysp, a lokalne kotwicowiska to jedne z najlepszych miejsc na Morzu Śródziemnym.
  Bonifacio
Miasteczko Bonifacio najlepiej oddaje charakter i specyficzny klimat Korsyki. Urocze, wąskie uliczki prowadzące do Cytadeli i cudowne wejście do portu to miejsca, które z pewnością warto zobaczyć. Przy dobrej pogodzie z Korsyki roztacza się wspaniały, panoramiczny widok na pobliską Sardynię. Wewnątrz  zatoki ulokowano duże, atrakcyjne kotwicowisko.
  Propriano
Zatrzymamy się w zatoce Valancio, nad którą leży miasto Propriano. W zatoce znajduje się czynna 24 h na dobę marina oferująca dobre schronienie przed wiatrem. W miasteczku znajduje się pochodzący z VI wieku kościół, który jest najstarszą świątynią chrześcijańską na Korsyce, zbudowaną najprawdopodobniej przez chrześcijan z Afryki Północnej wypartych stamtąd przez Wandalów.
  Ajaccio
Ajaccio to miasto znajdujące się na końcu głębokiej zatoki, dookoła której wznoszą się wzgórza usiane gęsto polami uprawnymi cytrusów i winogron. Stare miasto to istny labirynt wąskich, uroczych uliczek, w których rybacy zachwalają turystom owoce swoich codziennych, morskich połowów.
  Zatoka Figari
Zatoka Figari to głęboka, bezpieczna zatoka oferująca schronienie przed każdym wiatrem. Na końcu zatoki znajduje się niewielka marina oraz kilka restauracji ulokowanych na plaży, do których można dopłynąć pontonem i spożyć smakowitą, miejscową potrawę.
  Santa Teresa di Gallura
Santa Teresa di Gallura to nowoczesny port w jednym z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie zwanym Ustami Bonifacio (Les Bouches de Bonifacio). W mieście pełno różnorodnych restauracji i turystycznych atrakcji. Niedaleko miasta znajduje się sporo plaż. Niektóre z nich są właściwie puste, ponieważ trudno się do nich dostać od strony lądu. Zatrzymamy się na kotwicy przy przylądku Copo Testa, gdzie w zatoce Santa Rapata udamy się na świeżą rybę przyrządzaną na naszych oczach w restauracji ulokowanej na plaży.
  Poltu Quatu
Poltu Quatu to fiord otoczony przepięknymi skałami zatopionymi w morzu. Nie ma tu praktycznie plaż. Granitowe skały porastają dziko kwitnącym, aromatycznym rozmarynem i mirtem. Fiord Poltu Quatu chroni idealnie przed wiatrami, co czyni go idealnym miejscem do kotwiczenia. Na przestrzeni kilku ubiegłych lat przekształcił się w typową wioskę rybacką.


KOSZTY REJSU:

Czarter całego jachtu z skipperem: 3000 EUR.

Cena obejmuje:
- czarter jachtu
- honorarium i dojazd skippera
- ponton z silnikiem zaburtowym
- ubezpieczenie KL, NNW, BP
- podatek VAT
- opłatę za rejs 10-dniowy
 

DODATKOWE KOSZTY:

Pakiet startowy - 150 EUR. 
- Sprzątanie jachtu po rejsie
- Pościele
- Ręczniki
- Gas do kuchenki

Kasa jachtowa: 100-150 EUR / osobę i obejmuje koszty związane z opłatami portowymi, paliwem i wyżywieniem na jachcie.
Skipper jest zwolniony z wpłat do kasy jachtowej, załoga ma obowiązek zapewnić wyżywienie dla skippera.
Kasa jachtowa rozliczana jest tuż po zakończeniu rejsu.

Kaucja: 200 EUR / osobę – niniejsza opłata pobierana jest na poczet ewentualnych szkód powstałych w czasie rejsu w wyniku niewłaściwego użytkowania sprzętu. Kwota pobrana zostanie w dniu rozpoczęcia rejsu, a zwrócona w całości w dniu jego zakończenia, jeżeli nie powstaną żadne straty.

Inne:
- koszt wycieczek po wyspach, wstęp do parków itp.,
- jedzenie w restauracjach oraz napiwki i koszty własne,

Dojazd: własny.

Informacje o przelotach: wkrótce

CERTYFIKAT ISSA: 180 PLN/osobę. W trakcie trwania rejsu jego uczestnicy mogą odbyć szkolenie    w standardach ISSA, które pozwala uzyskać certyfikat wykwalifikowanego członka załogi. Polecamy wszystkim zainteresowanym!

INFORMACJE DODATKOWE:
Osiągnięcie niektórych planowanych portów może być utrudnione ze względów pogodowych.
Rezerwacja miejsca na jachcie następuje po uiszczeniu ustalonej kwoty rejsu. 
Doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane.

Kontakt bezpośredni:

Dariusz Ignaszak +48 601 052 623 lub Rafał Ignaszak +48 502 311 505

OFERTA SPECJALNA REZERWUJ
2017 Sail & Travel
created by: montownia.com
Zamknij
Zadzwoń do nas +48 502 311 505 lub
zapisz się do newslettera